Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem el. stříkací pistole

Dobrý den, lakýra mě dělal motorku a já teď musím měnit nádrž a jelikož mám zbytek barvy a tužidla stříkl bych to sám. Nemám , ale kompresor jen el. pistoli. Tou jsem vždy dělal jen dřevo luxolem, proto nemám zkušenosti s lakem. Vím , že vzduch je vzduch , ale přesto nemáte někdo zkušenosti s stříkáním el. pistolí popř. nějaký fígl jak výsledek práce zlepšit, aby to vypadalo aspoň trochu k světu? díky

Nemyslím si, že el. pistole bude to pravý ořechový. Jestli chceš aby to vypadalo dej to lakýrovi. Vše je na domluvě, když dodáš barvu tak by to snad neměla být taková raketa. Píšeš že máš zbytek barvy a tužidla a v další větě se zmiňuješ o laku, jaku máš teda barvu hladkou (pastelovou) nebo metlu či perleť? Máš doma plnič? Zkušenost s broušením atd?

je to klasika jawacká červená. tuším RAL 8850. stříknuto na pár místech plničem se základkou, jinak obroušeno a připraveno pod lak. dělám veterány dlouho, jen lak jsem nikdy nedělal. Nechce se mě to vozit lakýrníkovi. Asi to zkusím na nějakém plechu a jinak to dám naplnit do spreye a šplíchnu to tím. dělal jsem sprayem lemy auta a pohoda ještě se zeptám když namíchám barvu s tužidlem, za jak dlouho to musím zpracovat? když to bude v uzavřené nádobě. jde mě o to když to zkusím na nějakém plechu , jestli mám čas počkat jak to bude vypadat po zaschnutí,. dík

Tak pokud se jedná o RAL 8850, tak ta se pouze tuží. Lakování se neprovádí pokud nebyla míchána z báze což si myslím že nebyla. Jakou dobu máš na prací po natužení záleží jaké bylo použito tužidlo. Obecně pokud se jedná o standart cca 2 hodiny. Pokud si chceš nechat zbytek barvy dát do spreje tam se tužidlo NEDÁVÁ. I když je to v uzavřené nádobě, chemická reakce s tužidlem probíhá i tam.