Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vysavač na popel - obyčejný

zdravím
chci si koupit obyčejny vysavač na popel z krbu. nějaký obyčejný s vlastním motorem. našel jsem ZDE nebo ZDE. Myslíte že to stačí pouze na popel z krbu? nebo takove značky nebrat?

děkuji za radu,pomoc

Myslím že uplně bohatě stačí dokonce se dají sehnat jen předřadné nádrže ke které pak můžeš připojit skoro jakýkoliv vysavač. Ale cena vybraných vysavačů je dobrá, předřadná nádrž dle dodavatele vychází cca 450 až 900 Kč. Doporučuji jen po každém vysávání vyčistit sací filtr.

zdravím

tak váhám mezi třemi:

www.kasa.cz/vysavac-na-popel-gardetech-vac1200/
www.elektro-bilezbozi.cz/vysavac-na-popel-gardetech-vac600-d451287.htm
www.4home.cz/vysavac-na-popel-fdu-2001-e-fieldmann/

každy jiný příkon, takže i cena. Jinak se tzv krom designu asi moc neliši. Takže jevím jestli mi dostačuje 600W nebo raději brat 1000W?

děkuji za radu

Mel jsem variantu bez vlastniho motoru, co se pripojuje na bezny vysavac. Prestoze mel zabudovane filtry, sel ten nejjemnejsi prach i do vysavace a domaci vysavac sel brzy "do pryc" :-/, prach je tak jemný, že se dostane i za pytlik ve vysavaci do motoru. Nebrat. Vyhodil jsem to.

Mam nyni vysavac / hrnec na popel s vlastnim motorem. Prikon tusim 1000W nebo neco malo pod. Ma kartusovy filtr obtoceny bytelnou kovovou sitkou a molitanový filtr smerem ven. Neprasi a skvele se cisti. Proste sundam dekl, dam ho nad popelnici, potukam ze vsech stran malym kostatkem na tu kovovou sitku, z te kartuse to krasne vsechno vypadá ven do popelnice (nebo na kompost, chces-li), vysypu kybl a hotovo. Delam to po každém druhem vysati krbu. Pak uz to nesaje, ta kartuse je plna popela. Ale vyklepnout a vyčistit je otazka minuty, ani ne. Používám ho i na male prace kolem baraku jako prumyslovy vysavac :-) uz nekolik let. Koupil jsem ho v nejakym baubau. Prikon 600 nebo 1000 W ? Ten 1000W nebude potřebovat tak caste čištění/vyprazdnovani a vezme i vetsi kousky vysavaneho bordelu, pri používání i jako prumyslovy vysavac pri drobnych pracech doma (zbytky omítek po zameteni apod) bude 1000 W urcite lepsi. Konstrukce je tak jednoducha, ze bych výrobce neresil, ale zpusob provedeni toho primarniho filtru a jednoduchost jeho cisteni je důležita. Jestli chceš, dej vedet, az se dostanu dom, muzu sem pejstnout fotku poddeklove casti toho myho bazmeku ....

Ta nadobka stačí :-) .Já vysavač syce nemám , ale mám bezroštová kamna a tam vybírám popel lopatkou do kyblíku . A plechový kyblíček mám cca 5l . Kamna vybírám jednou za 2 až 3 tydny a to tam nechávám vždy cca 3cm popela v kamnech