Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Sjíždí" mi sedák kancelářské židle

Ahoj,

když si sednu na nějaký špatný bod, nebo když sedím moc dlouho, sedák sjede dolů. Dočetl jsem se, že to má co dočinění s pístem. Zná někdo nějaký způsob jak si to opravit doma, nebo lépe něčím to zaseknout, ať sedák zůstane jen v jedné úrovni? Díky :-)

Píst či spíš plynová vzpěra nedrží. Tak je nutno zašprajcovat.
Varinata 1
naměřit výšku kolik pístu má koukat, odstrojit židli a heftnout to svářečkou v dané poloze.
Varianta 2
začátek stejný, a na píst našroubovat objímku co se s ní chytají vodovodní roury na zeď, to značí změřit si průměr pístu a jít do vodo-topenář potřeb.
Nemáš li příliš barokní hmotnost, mohlo by to držet.
Varianta 3 zakoupit sobě nový píst a v rámci akce urob si sama ho vyměnit.
Vrtání dle nadkolegy je též varianta.