Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výlez ke komínu

Prosim o radu jak nejlepe namontovat výlez ke komínu na plechovou střechu.
Vylez ma rozmery dreveneho ramecku cca 50x60cm,kolem je Al-plechovani,
strecha je plechova Satjam-roof se sklonem 30°, latovaní po 35cm, kontralate,folie, krokve jsou po cca 95cm
komin prochazi primo hrebenem.
Kdyby byla strecha z tasek,tak bych si asi vedel rady,ale u plechu nevim zda
musim sablonu(y) demontovat nebo bez demontaze vystrihnout otvor pro vylez.
(zkousel jsem vylez prilozit z podkrovi ke strese a mezi krokve se plechovanim vleze)

Nech to udělat klempíře co je proškolený/natrénovaný na tenhle typ krytiny.
Ono se to, tuším, nesmí ani řezat rozbrusem, kvůli porušení plastové povrchové úpravy plechu, jestli si to tedy nepletu s něčím jiným.