Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sepnutí obvodu při otevření ''dveří''

Dobrý den,
jelikož jsem novým studentem na střední škole, kde máme skříňky, mám zájem si udělat světlo, které se rozsvítí při otevření skříněk, věděl bych jak udělat, když naopak jsou zavřené, ale takto ne, jak mám udělat tento obvod? Budu to dělat z baterií a žárovky, ještě nevím jak to bude... uvidím co koupím (najdu) za žárovku (ledku), podle toho poté nějak přidám dostatečnou baterii. Děkuji předem za pomoc.

Nebo třeba ze staršího auta na vrakovišti vymontovat dveřní spínač. Tam to taky funguje tak, že světlo v kabině se rozsvítí, když někdo otevře dveře.
BTW: Co je to za střední školu? Doufám, že ne elektroprůmyslovka.

Na take veci sa pouziva tzv. "magneticky kontakt", maju tiez v kazdom obchode suciastkovom (//edit: akurat sa asi blbo zhana rozpinaci)
A ked chce byt niekto supercool tak pouzije hallovu sondu, ale je treba vybrat spravnu (nejaku s MOS) aby sa potom clovek nedivil ze mu to vybilo baterku aj ked to nesvietilo :)