Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dát pod terčíkovou dlažbu průmyslovou textilii?

Situace: na terase mám PVC izolaci a zítra mi přijdou na ni dávat terčíkovou dlažbu.
Jeden rádce mi radil (a taky jsem to našel v různých pramenech), že bychom pod dlažbu měli dát textilii kvůli ochraně izolace.
Pán, který mi tam tu dlažbu bude dávat, mi řekl, že textilii klidně dá, není pro něj problém, ale podle jeho zkušeností ji budu sám po dvou letech smradlavou a špinavou vyhazovat.
Jaké jsou Vaše zkušenosti a názory?

Pozn. pro MODy: ano, jedná se pořád o jednu terasu

( http://kutilska.poradna.net/q/view/92460-mohu-dat- na-terasu-kamenny-koberec )

ale nepřipisoval jsem to tam, protože nastala nová situace. Tož doufám, že mi to nezamknete.

Dobrý večer,
Jestliže nemáte pod terčíkovou dlažbou izolaci z PVC tak tam textílii dávat nemusíte. Textílie se dává proto
aby se zamezilo poškození PVC izolace.Dává se tedy vždy pod terčik v celkové váze cca 300g.Snad Vám to pomůže.H

Děkuji za rady.
Nakonec jsem se podle rad nezachoval, ale dal jsem na pracovníky i majitele pokládací firmy, kteří mají s problémem prokazatelné zkušenosti. Tedy textilii nedávat kvůli důvodům uvedeným nahoře. Zbytečně zadržuje vodu a špínu, která by jinak mezi terčíky bez problému odtekla.

Laicky uvažuji, že je téměř nemožné, aby mezi dlaždicemi propadnul kamínek a zároveň se dostal pod zatížený terčík, aby protlačil izolaci.

nejsem ji jist a nerad bych vám špatně poradil, ale hledal jsem fyzikální vlastností PVC a v tabulce http://www.technicke-plasty-tribon.cz/nabidka/mate rialy-polotovaru/bezne-plasty/fyzikalni-vlastnosti -pvc-polyetylen-polypropylen-ptfe položka "absorce vosy" je relativně málo. Tak si myslím, že není potřeba a veřil bych z toho důvodu pánovi, co říkla, že by mohla ta "hadra" pak zapáchat, protože se tma bude držet "nasáklá hadra" a ta voda v té hadře pak zpusobí zatuchnutí.