Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Motorova pila problem s brzdou

Zdravim,
Mam motorovu pilu znacky novator, alebo nieco take a mam na nej problem s tou rucnou brzdou. Aj v polohe odbrzdene vyvyja nezanedbatelny tlak na ten kovovy disk a neprimerane ho ohrieva a samozrejme aj zadusuje motor. PRoste nechce sa ani velmi rozbehnut, nie to este rezat. V poohe uzamknute sa to sprava standardne a disk je pevne oboplaty takou kovovou pasovinou a nepusti retaz.
Vsetko slo ako malo, len zrazu sa mi stalo ze motor akoby stratil vykon a sa zadusil a potom uz nechce velmi ani rozbehnut velke trenie vznika. Snad niekto poradi. Rozobrat som zatial mal cas len po ten disk, dalej nie.

tam niet čo nastavovať. tam sa nemá čo opotrebiť, pásová brzda je primitívmy bezpečnostný prvok, napnutú zaistenú pružinu uvoľní pohyb zábrany smerom vpred, poistka sa uvoľní, pružina napne pás, ten pribrzdí/zastaví spojkový bubon

pokiaľ bubon nie je odbrzdený v zaistenej polohe, príčinou býva nahromadené znečistenie, piliny, v priestore ktorý má byť voľný

... :puff:

Lze předpokládat že brzdný pásek není opotřebovaný a podobně, jak jsem tady četl. Zpravidla přežije celou pilu.
Při opotřebování by spíš nebrzdil, než brzdil.
Podívej se do mechaniky, která pásek ovládá, jestli tam není něco prasklé. Pokud ne tak vyčisti mechaniku od usazených pilin, aby vše volně chodilo. Potom se podívej na spojení páky ovládání s tím brzdicím páskem. Může tam být někde štelování chodu pásku, aby došlo k zabrždění i odbrždění.
Nemůžu napsat přesně co jak, danou pilu neznám. Ale není to nic složitého, tak to zkus doštelovat.
Ale je divné pokud k tomu došlo náhle. To by spíš znamenalo že něco ruplo. Ale někde nacpané piliny by mohly být také.