Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem betonáž palisád

dobrý den

chci se zeptat, pokud chci zabetonovat palisadu do země, aby z jedné strany byla dlažba a z druhé strany by bylo 50cm díra (schod), tzn 30cm by bylo v zemi (v betoně) (palisada 80cm) - stačilo by to? nevyklopilo by to tu palisadu ta tiha toho štěrku a dlažby z druhé strany?
nebo co jiného místo palisady, jestli chci z jedne strany dlažbu (chodník kolem RD) a z druhé strany 0,5m schod?

děkuji za rady

[dt-214095151465.png]

zkusil sem nakreslit řez.....kolem baraku chci chodnik v urovni dveří 80cm široke. Oploceni od souseda bude 1,5m od začatku chodniku. teren z te jedne strany kde chci chodnik je ale z kopce. Oploceni již stojí a kopiruje svah. RD je ale v rovině, takže na délce té strany RD (17m) by se stalo to, že v zadu bude teren s chodnikem v rovině, a ve předu kdybych to dal do roviny, tak 0,5m zasypu sousedovi oploceni. Takže hledám řešení a napadly mě ty palisády.
Kdybych dál hlínu od obrubníku k oplocení zešikma, tak na tom 1,5m by to byla velký sklon.

jaké jiné řešení by bylo možné udělat?z čeho? nechci do toho investovat majland. A ty palisady na celou délku 17m by vyšlo docela dost

děkuji za rady