Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdění jádra - změna dispozice

Dobrý den, chystáme se v brzké době na zdění bytového jádra. Jedná se přesně o ten typ jako je na původním obrázku. Mám několik dotazů. Za 1. jestli je možné nějak elegantně změnit dispozice, aby bylo WC jinde, než je původně viz. obrázek a varianta 1. Dalé jaké je nejlepší řešení - zda nechat vyzdít úplně popř. použít sádrokarton. A v neposlední řadě na kolik taková rekonstrukce může přijít, pokud nebudu počítat obklady + obkládání a sanitu. Budu ráda za všechny rady a připomínky.

Pro posun toalety je nutné dovést ve spádu 110 trubku ke svislému potrubí, které bude v místě současné toalety. Existuje řešení s přečerpávací mezinádrží, nebo nějaké zvýšení podlahy na nové toaletě a vedení trubky v předstěně podél nové koupelny.
Kvůli změně zatížení bytového domu je třeba absolvovat nějaký povolovací proces, čili se konzultaci s odborníky nevyhnete.