Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je možné škrábat stěny ze sádrokartonu?

Dobrý den, máme podkrovní byt a stěny máme ze sádrokartonu. Nyní malujeme a někde se nám loupe malba, ikdyž jsou zdi zpenetrované. Asi už tam máme moc vrstev. A tak bych Vás chtěla poprosit o rady, jestli se můžou sádrokartonové příčky škrábat? Slyšela jsem, že prý se to nedoporučuje a tak tedy jak se zbavit staré malby?

Dělal jsem 13 let sádrokartony. Jednou jsme tento problém řešily. Stěny byli dost poničené a také se loupala barva. Škrábání a opravování nepřipadalo v úvahu. Šlo by to i s papírem, který dává deskám jejich pevnost. Po dohodě s majitelem jsme to vyřešili tak, že se namontovala další vrstva sádrokartonu. Tenkrát se montoval nejlevnější sádrokarton, který se sehnal. Tuším že to byl 9mm. Nebyl důvod dávat silnější. Stěny byli jako nové. Ve finále to vyšlo cenově velmi dobře.