Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak zjistit objem jezírka

Ahoj,

budu měnit filtraci u zahradního jezírka a tak bych kvůli jejímu výkonu potřeboval přesněji zjistit objem jezírka, které má jednak nepravidelný tvar (něco jako ledvinka) a postupně se svažující a nestejně vysoké dno.

Já jsem si z té ledvinky udělal quasiobdélník a bral v úvahu nejhlubší část jezera, přičemž mi to tehdy vycházelo cca na 10 kubíku. Dnes byl u mě soused (zkušený zahradní rybníkář) a ten se mi vysmál s tím, že ta moje louže nemá víc než 5 m3.

Protože mám v jezírku ryby, nechce se mi mi to měřit odpouštěním a napouštěním přes průtokové měřidlo.

Jinak ta hodnota má pro mne dost velký význam, neboť cena filtrací se podle svého výkonu zásadně liší.

Proto bych chtěl vědět, zda neexistuje třeba nějaký SW, který by něco takového uměl. Podobné věci na měření objektů s využitím fotoaparátu jsou na iPhone, ale ne zrovna pro tenhle případ.

Zdravím, s objemem neporadím, ale co jsem četl, tak výkon filtrace je např. na 10 kubíků vody, ale při použití s rybami, jen na 5 kubíků. Takže pokud máte 5 kubíku vody s rybami, potřebujete filtraci na dvojnásobnou nádrž.:-)

Díky za reakci.

Tuhle informaci už mi taky prodejce předal, a já se teď právě pohybuji na hranici, že bych se potřeboval dostat na objem (i s rybami) 7 m3. Když si vezmu o stupeň vyšší filtraci, bude cena cca o 10.000,- Kč dražší.

Našel jsem historickou fotku jezírka ještě před osazením kameny (1177d0fa29) a předpokládám, že i ta hloubka bude o dost nižší, takže bych se asi do toho měl vejít.