Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domovní telefon Tesla není slyšet dole v tablu

Všechny zdravím, mám menší problém se sestavou domovní komunikace od fy Tesla Stropkov. Když mluvím do telefonu DT 93 (přesně 4FP 210 51.201), tak v tablu (4FP 111 64) není slyšet, co říkám. Obráceně to funguje - když mluvím do mikrofonu tabla, v telefonu slyšet jsem. Napaječ je 4FP 672 38, pojistky v něm jsou v pořádku. Mám podezření na vadné tablo, protože telefony jsou nové (výměna proběhla, protože u starých už nefungoval mikrospínač). Tyto nové telefony fungovaly asi rok, a pak vznikla výše popsaná závada.

zdar, mame analogovy system 4+n s telefonmi 4FP 110 36 alebo ekvivalent 4FP 210 36.
Donedavna mne vsetko fungovalo, niektoremu susedovi nesiel zvuk od neho ku tablu uz davnejsie. Napatie na svorke 2 (mikrofon v mikrotelefone) vs. 3 (GND) mam -1,5V DC, 1,6V AC ak je sluchadlo vyvesene (stav hovoru), a to iste aj ked je zavesene. V inom funkcnom vchode tam je napatie okolo 9V (vyvesene) a pri hovore 4,2V DC.
Vie niekto povedat ako zistit ci je niekde skrat alebo co za chyba je pravdepodobna ? Nic sa nemenilo, maximalne sa zalistovali niektore kable v byte.
Telefon sa skusil menit za novy.