Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bodová světla do sádrokartonu

Ahojte, potřeboval bych nějakým způsobem narvat bodová světla do sádrokartonu, ale nevím, jak to udělat.

Světla budou stropní a strop je z následujících vrstev
- nehořlavá vata (cca 20cm)
- parotěsná fólie
- sádrokarton
Udělám díru do sádrokartonu a co dál? Bodovka celkem topí, tak by to asi chtělo nějaký kryt. Kromě toho se mi tam kvůli fólii a vatě nevejde.
Měl bych tedy vatu v místě bodovky vynechat a fólii proříznout? Na netu jsem žádný takový postup nenašel.

Dobrý den, pane Milane, vidím, že je tam i výkres s montáží fólie Jutadach pod tašky, když je už střecha hotová. Mělo by to smysl takto použít na starý barák, kde tašky jsou ještě jakž takž dobré, ale sem tam něco protéká, jako ochrana, resp. jako pojistka při větším dešti?