Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradní domek nebo chata

Zdravím všechny kutily i nekutily,
Chtěli bychom na zahradu chatku, ale aby jsme tam mohli jet na víkent i v zimě. Pokukuju na netu na ty stavebnicové systémy, ale z 90% jsou tam stěny silné 28mm. Není to málo? Máte z tím někdo zkušenosti? Nezmrznem tam?
Díkec

Máte na mysli něco takového?
http://www.hobbystore.cz/zahradni-domky/zahradni-c hata-claudia-28/
To je jen lepší stan, akorát na vercajk a abyste se tam mohli převlíknout do montérek. Představte si, kolik místa by zbylo, když tam dáte jednu postel (připomínám si jeden film - když se na té posteli budete chtít obrátit na druhý bok, tak abyste kvůli tomu vyšel ven:-) Kromě pořádné izolace budete muset dát dvojitá okna a hlavně vyřešit vytápění. Kolik by vás na tu chatu jezdilo?

Zda-li by nebylo i finančně výhodnější, postavit si malou chatku,(např.3x3m nebo3x4m) bez základu na dlaždicích nebo malých beton patkách. Nehoblované trámky koupit na pile,zevnitř např. osb desky zvenku latě, mezi dát vatu. Na vytápění by bohatě stačila malá kamínka (jednoduchý zděný komín z červených cihel s beton základem, nebo stavebnici a v místě kamínek (za nimi) to "vyzdít" např. 1-2 m čtver. červené cihly= bezpečnost a aspoň malá akumulace tepla. Stříška pultová nebo klasik áčko=místo na např. "ještě dvě spací místa".

Ještě doplním, že budete-li mít v chatičce i ta kamna na tuhá paliva, pak nemusíte mít strach že při tak malých rozměrech chatku nevytopíte, ba naopak (a ještě bude tepla na zbyt), malou akumulaci dřevěných konstrukcí a případné tepelné úniky lehce pokryje stáložárné palivo (např. hn. uh. brikety ) a to i bez nutnosti neustále přikládat (stáložárná fáze) Vzhledem k rozměrům chatky (i pokud by měla podkroví)a příležitostnému užití budou náklady na topení zanedbatelné i při menší tloušťce izolace a "obyčejných oknech",spíše bude občas problém "nepřetopit" :-) S kamny na tuhá paliva se ta izolovanost "ve Vašem případě" zas tak řešit nemusí, problém by mohl nastat při užití např. elektřiny
tam pak lépe izolovat určitě ano.

Juro, pokud nebudete mít stěny izolovány na hodnoty R=3,5 a více, strop R=6 a více, bude se objekt v létě přehřívat a v zimě brzo vychladně.Páč vytopit v zimě stan, boudu není problém, páč více přiložíte, ale tepelné ztáty se postarají o unik tepla.

Stěna izolant 15-20, strop 24-30cm.. okna trojskla.

Ehm, furt se tu bavime o zahradni chaticce? Tohle jsou dobry parametry na barak, ale na kulnu s moznosti prespani mi to prijde tezce prestreleny.
Udelal bych ramy z 5x10 tramku, zevnitr dal OSB, z venku paropropustnou folii a prkna jako zavesenou fasadu. Mezi to tech 10cm vaty. Zaklady na betonovy patky, nebo i na vruty, podle podlozi. Okna a dvere dle nabidky stavobazaru. Takhle to ma soused a funguje mu to dobre uz 5 let.

Zdravím
Pěkný domek, k jedné ze stěn zvenku bych si přistavil komín dovnitř malá kamna takové ty "prosklené petry" a za pár polínek tepla na rozdávání "za hubičku" a když na noc dáte pár uhel. briket tak nebude zima ani ráno a vytopíte i ve větší zimě než mínus 15 hravě za pár klacků a balíček briket :-)