Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na fasádní barvu v interiéru použít Primalex?

Dobrý den, na stropě v celém domě mám natažený MSP2 (od Prince Color) a chytré hlavy z řad zedníků a stavebníků mě důrazně varovali, že po vyzrání je musím natřít fasádní barvou, nikoliv interiérovou barvou, jinak se mi to sloupá nebo bude se barva po čase drolit. V případě dvou místností jsem je poslechl a zbytek domu (strop) jsem vymaloval kritizujícím Primalexem Polar.
Od té doby už uběhlo 5 let a nic se neloupe ani nedrolí. V těch dvou místnostech kde mám strop vymalovaný bílou fasádní barvou, která pochopitelně není tak pěkně bílá jak ten Polar, bych chtěl znova vymalovat a chci i ten strop, tak se Vás chci prosím zeptat.
Musím ten strop napenetrovat, popřípadě čím? Nebo můžu hned na to jít Polarem?
Děkuji.

Polar má velmi dobrou přilnavost, myslím, že s tím nebude problém. Penetraci bych nepoužíval, fasádka má značnou odolnost vůči vodě, penetrace by nemusela vsáknout a mohla by vytvořit lesklý povrch. Na takovém povrchu by pak mohl nátěr hůře držet. Je li strop nějak znečištěn, je vhodné ho nejdříve umýt, fasádní barva se nebude rozmáčet.
Nátěr polarem pak bude zářit jako sníh. 8-)