Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zděné jádro v 7.patře

Zdravím všechny, měl bych dotaz, jaký materiál je třeba použít na rekonstrukci umakartového jádra v panelovém domě, za zděné. Slyšel jsem, že tvárnice, které se běžně používají, nelze použít do vyšších pater(nad 5.NP).
Předem moc děkuji za radu.
Radek

zakon je jasný, nepotrebuješ papíry pokud nezasahuješ do statiky stavby, dodatečné zatížení vyzdenými príčkami je zásah do statiky, nekdo ale múže tvrdit že není, protože použije velice lehké materiály.

Od toho zda to je nebo není zásah do statiky je statický posudek. Vyhledáš znalce, rekneš co chceš, on si rekne co za ty papíry a je to.

Stejne ty papíry potrebuješ, soused se naštve že robíš hluk a špínu po dome a udá na stavební urad že vykonávaš načerno stavební zásah v dome a on se desí toho, že strop se zríti, rovno jemu na hlavu.

Stavební úrad práci zakáže, Ty pritom budeš vystehovanej u príbuzných ?, v pensionu ? ocitneš se v časovém stresu a nečekane vyvstane nutnost najít znalce aby jsi dokázal že realizace je z tak lehkých materiálu že tím pádem nezasahuje do statiky objektu.

Bez papíru nic, nebo jenom s velice príjemnými sousedy. No dobrý soused to múže být dnes, jakej bude zítra ?

To jsem ješte vúbec nebral v úvahu variace vnitrních pravidel spoločenství vlastníku, to je další a samostatná kapitola

... :puff:

Zašel bych na to stavebko, úředníkovi bych řek o co se jedná.

Požádejte o kontakt na lidi-člověka, kteří jsou pro tohle autorizovaný-statika, technika v oboru staveb, vodaře,elektrikáře.

Většinou už maj svojí partu lidí na kterou dostanete kontakt a proběhne to řízení v pohodě.

O nic se nemusíte v rámci toho řízení starat,vše si zařídí, provedou, zaplatíte tak jako tak- ostatní už je na Vás.

Nedoporučuju si najímat někoho mimo tu partu, vyjde to dráž.