Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vysavač vs. bezdrátový zametač

dobrý den

vlastním vysavač zelmer 2200W a viděl sem v teleshopingu ukázku bezdrátového zametače a celkem mě to zaujalo. Chci se ale zeptat da se to srovnat s vysavačem? udělá mi stejnou práci? nevidím žáden saci výkon takže nevím. Má doma někdo něco podobného?
já mám v celém domě pouze lino a dlažbu a malý kobereček v obyváku

děkuji za rady, srovnání....

Tenhle zametač měly už naše babičky, jen tomu dřív říkaly Samlux. Žádný sací výkon ani vidět nemůžeš, je to mechanický sběr hrubších nečistot, takže třeba vysypanou mouku s tím neuklidíš.

Rozhodně to nekupuj, lepší je jakýkoliv vysavač, případně lopatka a smetáček...

Robotiský zameták není vysavač a proto pozor nezamněňovat. Má pouze hlavní válcový kartáč a boční předmetací jeden nebo dva kartáče. Je vhodný na lino plovoucí podlahu dlažbu atd už méně na koberec. Zameták nemá odsávací turbínu jako vysavač. Ale v zásadě to není vůbec špatná věc. Akorát bych volil značkový produkt například i-robot nebo Samsung atd.

V žádném případě nelze srovnat. Před léty byly v domácnostech běžně mechanické rotační kartáče na pohotovostní sběr z koberců a podlah. Bateriová obdoba má problémy s výdrží baterií a výkonem na kobercích, zvláště s vysokým vlasem. K vysavačům lze dokoupit elektrické kartáče, které jsou vynikající na frekventované koberce, které vyčistí dočista dočista, včetně chlupů a zaschlého bláta. Jsou i kartáče využívající sání k roztočení kartáčů, ale není to ono.
Ve Vašem případě asi nic lepšího než co již máte nevymyslíte.Leda jako pohotovostní - tyčový vysavač, který je skladnější a cenově vyjde stejně, jako akumulátorové udělátko.