Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zateka plocha strecha

zdravim, prosim o Vase rady... zateka nam plocha strecha uz dlhsi cas, problem je, ze sme ju zalepili ipou nanovo, problem to nevyriesilo, ide o dom z 80tych rokov...na streche nikde ani dierka, mne napadlo, ze by mohla strecha zatekat pod plech z vonkajsej strany, ktory je na zvysenych okrajoch strechy, kedze tam je fuga medzi plechom a brizolitom... foto tu dsc-0101-jpg dakujem

Je to možné. Taky jsem měl podobný problém, že to zatékalo mezi ipou a plechem. Dokonce to bylo tak, že to zatékání se objevilo až asi po 4 metrech od díry. Protékalo to mezi vrstvami ipy. Chce to celé prolézt a případně netěsnosti pořádně provařit a nebo utěsnit střešním tmelem. Pokud to zatéká mezi plechem a zdí, tak to zatmelit ( střešní, polyuretan, silikon, bitumel ) případně pokud by to šlo, tak plech před zatuhnutím tmelu ještě přišroubovat ke zdi.

ta strecha ma asi 2 roky a tecie iba v izbach na krajoch, presne pod tym plechom... bol tu aj odbornik, pozeral tu ipu, nenasiel nic... ja som preliezol viackrat, tiez nic... jedine toto mi pride, ze to tadial tecie, lebo ten plech tam ani nie najlepsie drzi... dakujem za radu, pokusim sa to nejako utesnit...