Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak smýt/překrýt nápis na silnici

Prosím vás o radu - kamarádce loni jeden tajný ctitel napsal vzkaz před dům na silnici (klasický asfalt) nějakou červenou barvou (zřejmě sprejem), která se měla po cca 10ti deštích smýt - to se však zaručeně nestalo. Tím že se nejedná o nic vulgárního, tak už se s tím ona i všichni sousedé jaksi naučili žít, ovšem kdyby tam nápis nebyl, byla by prý rozhodně mnohem radši.
Zajímalo by mě tedy, zda někdo z vás má s něčím podobným zkušenosti. Jak lze dostat dolů, tak starou barvu (popřípadě nevíte čím se odstraňují alespoň graffiti?)? Případně existuje nějaká odolná barva na asfalt nejlépe v "asfaltovém odstínu" :) ?
Předem moc děkuji za vaše odpovědi ;).

Podle velikosti nápisu. Vyzkoušel bych to polít nějakým hodně žravým ředidlem které by to mělo být schopno naleptat a pak ošusat nějakým kartáčem. možno také skusit kousek nápisu seškrábnout a doma naložit do různých ředidel a rozpouštědel a to které na to zareaguje pak použít na vozovku.

Co je to za silnici? Kolik po ní projede aut? Já bych se bál použít něco agresívního, aby se nenarušil povrch a nebylo to ještě horší. Co takhle vzít nějaké starší auto (aby nemělo ABS), párkrát ho rozjet, na tom nápisu zašlápnout brzdu do podlahy a ten nápis tak vygumovat, aspoň znečitelnit.

Zdravím, žádné drastické metody bych nepoužíval, to by také potom sousedi mohli být trochu naštvaní, pokud se silnice poškodí. Já vím, blbé čistění plamenem či ředidlem, ale jak jednou asfalt něco naruší, tak zima jej dodělá úplně.

Zkusil bych tlakovou vodu či počkat, až kolem pojede bobr na čištění ulic, ten to kartáči snad setře.

mám osobní zkušenost přetřít to penetračním nátěrem jak tu už bylo psáno.Takto jsme likvidovali bílé skvrny značně veliké od synt. barvy po stříkání konstrukcí které stály na asfaltové komunikaci.Bez problému se to krásně překrylo.Pokud je možnost použít stříkání tak ještě lepší.Toto lze zakoupit ve stavebninách.

:) Néééé, mám sice šílené nápady, ale tohle by mě vážně nenapadlo ;)... říkala to ta kamarádka, jíž to údajně říkal "tajný ctitel" (nebyl asi tak úplně tajný...byl to blb, který neměl šanci tak jako tak a ještě k tomu měl takovéhle hloupé nápady :D...) - nicméně poznámka dobrá :) (y)!