Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hluboká omítka, uchycení TV držáku

Zdravím,
do obvodové zdi v obývacím pokoji se snažím ukotvit VESA držák pro TV.

Dodány k němu byly hmoždinky 10x50. Bohužel po vyvrtání otvorů a při snaze o přišroubování, se ukázalo, že na zdi je asi 3-4cm hluboká vrstvá omítky/štuku/čehosi měkkého, v čemž hmoždinky nedrží, protáčejí se a vydrolí se místo dotažení.
Jakým způsobem je nejlepší problém vyřešit? "Vycpat" otvory sádrou a zkusit hmoždinky znovu uchytit? Nebo použít větší průměr hmoždinek? Případně použít hmoždinky delší, případně jak dlouhé a jaký průměr?

Áno prosím, je to čerstvě zrekonstruovaný velice starý bytový pavlačový dům, v dokumentaci je uvedeno: "Nosné: stěnový podélný systém z cihel plných pálených, Obvodové: cihelná stěna tl. 0,5-1,1m v závislosti na podlaží, zdivo lokálně zatepleno kontaktním zateplovacím systémem tl. až 140mm dle skladby stávající konstrukce".

Ještě doplním, že při vrtání byl první cca 3-4cm šedý prach, poslední 0,5-1cm oranžový/červený prach.

To se vydrolila ta omítka, ve které to stejně nedrží, čili je to úplně fuk. Původní díru uděláte hlubší, šoupnete do ní hmoždinku a pokud se vám to kolem ní nebude líbit (bude tam držák, nikdo to neuvidí) tak tam plácněte třeba sádru - vzhledem k tomu, že jí nejspíš trochu plácnete i do díry ve hmoždince, mějte už připravené šrouby a ještě "zatepla" tam ten držák rovnou namontujte.

musíš se dostat do pevného materiálu, omitka není bezpečná pro upevnení nekolika kilogramú záteže,
použi hmoždiny dlouhé jaké se užívají k upevnení polystyrenu, netuším jaká je hmotnost držáku a TV a jakou bezpečnost uchycení požaduješ no prípadne použi " kotvy " určené k upevnení radiatoru

... :puff:

zabudni na hmoždiny, zajeď do krámu, kup ty kotvy, nestojí to žádnej majlant, prúmery jsou od 6mm na závitu, dobrou vrtačku, odvrtat otvor, vyfokat prach z díry, postačuje k tomu pumpa od kola, vložit kotvu, kotva je púvodne určena do betonu a ten má povrch pevný a rovný, na omítce budeš potrebovat značne vetší podložku pod matici,

...:puff:

konec se roztáhne?

Jo.

Anebo ony dlouhé hmoždinky při nasazování opatlej sádrou, aby ti vyplnila vymletou díru v omítce.
Otvor je třeba předem vyluxovat a vypláchnout vodou (rozprašovač, injekční stříkačka nebo huba), zmíněnou vodu zachytit pod otvorem do přiložené papírové utěrky, jinak steče po zdi a zanechá cihlově růžový flek.