Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna vypínačů k lustru

Ahoj vespolek, potřeboval bych poradit:
měním 30let staré zásuvky a vypínače za něco novějšího (Legrand NILOE) a teď jsem zjistil menší nepříjemnost. Na chodbě se světlo ovládá křížovými vypínači (č.6), ale já jsem omylem koupil schodišťové (č.7). Bohužel se teď delší dobu nedostanu z práce dost brzo na to abych to mohl zkusit vyměnit a rád bych to měl co nejdříve hotové. Dají se použít dva spínače č.7 použít jako náhrada za č.6, nebo to budu muset vyměnit?
Díky za případné rady.

T.

schodišták je 6ka, křížák je 7čka. náhrada za křížák je asi jen 6+6 s celou klapkou a doplnit uvnitř o klemy.
asi jsi to napsal špatně, křížákem by šel nahradit schodišták. ale dnešní už mají vše uvnitř a jen čtyři šroubky. ty staré s šesti a propojkou to je historie. použít to půjde