Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikropájení plošného spoje - kde opraví?

Dobrý den,

potřeboval bych opravit plošný spoj, ze kterého jsme omylem vytrhnuli jeden konektor se sedmi "drátky". Mělo by stačit jej připájet mikropájkou zpět na místo.

Víte, na jaký servis se obrátit? Kde to udělají? Konkrétně jsem v Praze, ale budu rád i za obecnou radu, jaký typ servisu by toto opravil nebo na koho se obrátit.

Díky!

YD

Během školního roku by vám opravu mohli udělat v dílnách (v odborném výcviku) ve skoro každém elektrotechnickém středním učilišti (škole). Různých velkých i malých servisů je v Praze hodně, například in-line servis ve strašnicích, atd. atd.

Vypadá to, že to někdo zkoušel piplat trafopájkou, co?!
Poptej se v okolí známých, zda někdo nemá doma mikropájku, za lahváča to tam šupne.
Ještě vyvstává otázka, zda při tom vytrhnutí nezařvaly i cesty pod konektorem, tam by se to už chytalo hůř.

Vyzkoušel bych TIPA, dále pak GES. U nás ve Zlíně je velkosklad OFICIAL kde prodávají slaboproudé věcičky a mají tam obrovský katalog plný konektorů a je velmi pravděpodobné že by to tam mohli mít. Pokud by se nikde nedal sehnat tak je ještě možnost ho bastlem napájet nebo postpravovat a nebo po případě napájet kabel napřímo pokud neni potřeba jeho časté odpojování a dále taky velmi jednoduchá možnost by bylo nahradit ony konektory modelářskýmí spolu i s kabelem.

Celkem je to celkově banální problém ale chce to mět poblíž v okolí nějakého bastlíře. Co to je za PCB ? Nějaký tišťák z pračky nebo tak něco ? Podle fotek to má velmi dobře prístupné vodivé trasy na desce. Jediný háček je v tom že to je v SMD ale šikovný bastlíř to musí zmáknout.

takovej konektor v maloobchodu není a nebude, užíva se k pripojení pásku plastu na kterém je medená folie odleptaná do vodičú, má to lidovej název Flex kabel, tyto konektory se objednávají na celé krabice kde jsou po tisícech kusech. Pokud potrebuješ 1 kus, zdrojem býva elektronický šrot, hledej v rozbitých noteboocích, digitálnich kamerách, foto

pokud nemáš, nevíš odkud vzít, musíš najít náhradní rešení, najít nekoho kdo náhradní rešení zvládne,

vyhodit to poškozené zarízení které se snažiš zprovoznit a budeš mát porešeno a svatej pokoj