Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Polystyren

Zdravim. Mam jen takovou informativni otazecku. Kdyz bych aplikoval na dum o tloustce zdiva 45 cm a nekde skoro 50 cm sedy polystyren v tloustce 10 cm ktery ma hodnotu souc.tepelne vodivosti 0,031W/m2k a je zaroven paropropustny(derovany) nahradi me treba klasicky uzavreny polystyren ktery ma koeficient 0,037W/m2k o tloustce 12 cm i vice? Jde me o rosny bod ktery chci vytahnout ze zdi. Nechci na dum aplikovat vetsi tloustky, zatim jsem to z nikym neprojednaval. Dekuji za kazdou informaci.

Jojo p. Milane, jak rikate drazsi lepidla......je delane na lepeni a zaroven na sterku(paropropustne) proto tak drahe....srovnal bych to ze sanacni omitkou asi tak. Jinak slunicka uz mam plne zuby, zatepluji na zapadni strane a je to o nervy. Delat mohu jen kdyz je zatazeno nebo na vecir. Jsem zvedav kdy budu tahat lepidlo, asi tak v listopadu:-). Dale pak delam s Baumit open systemem, pro zajimavost. Dekuji vam vsem za radu.

Nebál bych se ani jednoho, i když by bylo dobré vědět o jaký porobeton jde (výrobce, stáří, nebo lépe lambda)... Hodně jde ale o konkrétní výrobek toho polystyrenu a jeho vlastnosti. Srovnejme si třeba EPS od f. Bachl - EPS 70F má lambdu 0,039 a 100F má lambdu 0,036.

EPS 70F je ovšem o nějakou tu dvacetikorunu na metru dražší ( i když to je zase otázka konkrétní nabídky, co za kolik a kde dokážete sehnat). Zase ale budete mít stěnu o 2 cm silnější, takže trochu méně světla skrze utopená okna... To je na Vaší úvaze a preferencích.

Co se týče výsledku, skoro víc jak na použitém polyši bude záležet na kvalitě provedení, poctivé izolaci detailů, ostění, nadpraží, parapetů, ukončení, atd. Tam se dá hodně pokazit, což může výsledek poněkud negativně ovlivnit.

Zdravim, planuji zateplit cihlu heluz 44 eps 100f 12cm. Chci se zeptat jake pouzit hmozdinky jakou delku a chci pouzit lepidlo a sterku weber 700 tmel. Muzu? Puvodne jsem chtel zateplit sedym eps ale hodne lidi mne odradilo. Posleze jsem presel na klasicky 70 f ale jelikoz mi jedna firma dala lepsi cenu na 100f nez na 70f v sile 12cm. Jsem rozhodnuty pro 100f. Je to dobra volba?

Dekuju

Martin