Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obezdívka bazénu

Prosím o radu: Máte někdo zkušenosti s obezděním bazénu? Jedná se o zapuštěný bazén v zemi, 30 cm kouká nad zemí, chtěl bych ho obezdít, nejspíš ztraceným bedněním, prosím o radu, jak hluboko mám bednění zapustit do země a jestli mám dát nějakou izolaci? Děkuji. Prosím jen odpovědi, ne žádný chytráky, kteří jen komandují.
Změna předmětu, původně: Obezdívka BAZÉNU (karel)

Na stěnu bazénu jsem dal nopovou folii / vyčnělky ke stěně bazénu/ , dále 2cm silný polystyrén-perimex / nenavlhavý/ jednak z důvodu tepelné izolace, jednak pro vytvoření prostoru pro případnou výměnu bazénu. Polystyrén jsem řezal podélně napůl na 30 cm široké pruhy. Dále 10 cm tlustá vrstva betonu / cement s štěrkem v poměru 1:5/. Betonoval jsem to na 3x /tři dny po sobě/ z důvodu ať beton neprotlačí stěnu bazénu dovnitř. Beton nepěchovat !!! Bazén jsem lemoval dvěma kruhy dlažby 10x 20cm(Holand) tl. 4cm /úzkou hranou k bazénu/. Bazén mám kruh průměr 5,5 m a peníze za ztracené bednění mi připadají vyhozené z okna. Kde se mi utrhla hrana zeminy použil jsem parapetní plech ze starého okenního parapetu, který vytvářel rozhraní mezi postupně házenou hlínou a batonem jen se to musí plech včas vytahovat nahoru. Bazén jsem letos měnil po 15 letech .Původní byl jen zaházený hlínou, po uvedených letech mu prorezavěl obvodový pozinkovaný plášť a následně došlo k poškození bazénové folie. jives