Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vlastní domácí telefoní síť

Zdravím, mám takovou pro mnohé asi ani nepochopitelnou otázku ale..... Jak by se dala udělat vlastní telefoní síť (ústředna) tak abych na ni mohl zapojit třeba aspoň 10 telefonů (jako u pevné linky) a mohl z nich volat z jednoho na druhý a například přez nulu volat ven na pevnou linku ? Jde mi o to aby na té síti mohli fungovat staré dnes již retro telefonky s rotačním číselníkem. Předem díky za rady.

zariadenie má názov, " Pobočková telefonna ústredňa ", napr. www.bazar telekomunikační technika staršie modely bez problému podporujú telefony s impulznou voľbou, "RETRO rotačné číselníky ", releové ale neber, tie sú až príliš staré, nedá sa s nimi fungovať na telefonnej linke operátora, tam je dnes jedine tonová voľba.

Najdi modernejšiu, otázka je za akú cenu, možno kúpiš za 500.- ako elektronický šrot, možno za 5 000.-, možno zadara.

Úrady sa toho zbavovali a zbavujú, vetšinou končia v nejakom sklade až nejaká reorganizácia donúti príslušného mejetkového referenta vyvinúť aktivitu a nechať zariadenie vyradiť a zbaviť sa ho.

Proces to je komplikovaný a žiadny úrad sa do toho nehrnie. Zariadenie sa musí ako nepotrebný majetok štátu prv ponúknuť iným štátnym inštitúciam, vyčkať nutnú lehotu, potom prídu na rad komisie, inventárna, vyraďovacia, likvidačná. Proces je to neprehľadný a kdo umí, tak umí, stará telefonna ústredňa prípadne môže skončiť aj u Teba.

... :puff:

Našel jsem například i tohle http://www.dstechnik.cz/telefonni-ustredna-tina-20 6-2-statni-6-vnitrnich-pobocek-1804.html
Ale moc moudrý z toho nejsu.... Nějaké ty základy jsou mi tam jasné ale zajímalo by mě například jak se tam nastavují telefoní čísla (nebo jen klapky) domovních telefonů? Je možno to nastavit třeba tak že když chcu zavolat z patra do patra tak vytočím třeba jen číslici 12 a ono mě to přepojí dolů kde začne telefonek zvonit ?

približne jak píšeš, dočteš se ale v dokumentaci co presne umí která, obvykle jde povolovat/zakázat voláni na "státni linku", " telefonni čísla klapek " u jednoduchých strojku jsou pevne daná, u dražších je možností mnoho, nekdy až moc

.... :puff:

Tak například u té co jsem našel je psáno "6 vnitřních linek - poboček, impulsní i tónová volba".
Naštěstí ony rotační telefonky stále fungují i v normální pevné lince. :P

Teď mě už jen zajímá u které stanice nebo jak se dají a v jakém formátu nastavit ony "Klapky"