Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde zalepit škvíra na plastu ?

Jedná se o koncovku postřikovače na zahradu

( něco třeba takového : sharks-sh-5 ),

na niž jsem si, blbec, asi šlápl nebo co a praskla.
Problém je, že tam protéká voda pod tlakem, chemoprén nezabral.

Vím, že nejlepší řešení je koupit nový, ale ten můj stojí přes 700 Kč a já chci zítra provést poslední postřik. Takže až na jaro. Stačilo by provizorní řešení.
Obtočit dobrou izolepou nepomůže - jsou tam výstupky.
Děkuji.

Co zkusit Čikuli? Zkusil bych nejprve naleptat nějaký kraj, kde to ničemu nebude vadit. Netuším ale, jak to vydrží tlak (a když selhal Chemoprén).
Kdysi dávno, za hlubokého socialismu se tím daly lepit plasty - a to tak, že prasklinu Čikuli rozleptalo a zalepilo.

Ty koncovky bývají dost podobné,tj.průměr trubky cca 8 mm.Zítra si zkus půjčit od souseda koncovku a vyměň ji případně i s trubkou do svého stroje -za ventilem.A pak zkus sehnat novou koncovku,občas jsem je někde viděl,do jara to snad seženeš.

Sláva. Postřik se zdařil.
Ze všech rad, za které děkuji, jsem si vybral tu nejjednodušší a zdánlivě nejbizarnější.
Rozžvýkal jsem postupně šest žvýkaček a rány oblepil.
Celé dílo jsem obmotal elektrikářskou izolačku, což se, jak jsem zjistil, musí udělat důkladně a neprodyšně, jinak žvýkačka spolu s vodou začne probobtnávat.
Drželo to znamenitě.
Nyní nezbývá než doufat, že nový postřikovač vyhraju v zimě v plesové tombole :-D .