Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavlazovani pomoci PET lahve

Zdravim,
potrebuju vyrobit jednoduchy odkapavac z PET lahve, ktery by dokazal odkapavat alespon 3 dny.
Moje pokusy s PET zatim nebyli moc úspěšné. Udělal jsem ve víčku pomocí hrebicku uplně miniaturni otvor, spodni cast lahve odrizl a vickem dolu zakopal asi do tretiny do zeme. Voda vydrzela pouze 6 hodin, coz je hrozne malo. Kutilove poradte, jak to prodlouzit alespon na 3 dny?
Diky
Karel

Předpokládám, že se jedná o zavlažování květin.
Ten infuzní set není špatný nápad, ale myslím že to zregulovat na tři dny nepůjde.
Vyzkoušel bych. PET lahev uzavřít zátkou a z boku udělat otvor. Láhev po naplnění položit vodorovně. To proto, aby se snížil vliv výšky hladiny.
Do otvoru vložit vhodný knot, ponořený do vody a druhý konec zahrabat do zeminy.
Rychlost sáknutí vody vylaborovat tloušťkou knotu a výškou láhve nad zeminou. :puff:

Čo pestuješ lekná, riasy, blatúchy a spod. v téglikoch?

Však zeminu premokríš navyše, dnes sú dostať kvetináče s dvojitým dnom kde sa drží voda, ktorá je nasávaná hydroponicky, korienkami rastlín spustené dierkami priamo vo vode alebo kapilárnou eleváciou bavlnenými knôtmi smerom do zeminy k rastlinám. Takéto poliatie stačí aj na 14-dní. V prípade muškátov detto, muškáty nenahodia puky ak sú preliate, nonstop polievané. Iba porastú ako besné, do zeleného, olisteného balastu. Rastlinám stačí poliať, preliať pôdu aj v tropických suchách 1x za sedem dní.

Jo, možná když jsou někde ve stínu.
Převislá verbena spotřebuje do truhlíku denně 5 litrů vody, když je narostlá i dvakrát denně.
Milion bells nesmí být přelité ani přeschlé, to je zrovna rostlina, kde takové mikrokapátko dává smysl.

Chtělo by to upřesnit. Jestli je to v bytě při vaší řekněme týdenní nepřítomnosti nebo třeba na chalupě kde ani není přívpd elektriky, kolik těch kytek máš a tak.
IMHO pokud máš tvrdou vodu a ta dírka bude malá, může se zanést vodním kamenem.