Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení myčky na "teplou vodu"…

Zdravím vespolek všechny chytré hlavy. Vzhledem k probíhající rekonstrukci kuchyně bylo rozhodnuto, že ruční mytí nádobí je anachronismus středověku, a dojde na pořízení myčky na nádobí. Menší problém je v tom, že u původní přípojky na kohoutek k dřezu už netěsnil rohový ventil na zdi, takže jsem ho musel vyměnit, a při té příležitosti, když už "se to montovalo", jsem nainstaloval i odbočku pro připojení myčky. Jenomže až po realizaci jsem si všimnul, že se jedná o vedení teplé vody, a proto se ptám - mohu čekat nějaké komplikace při budoucím provozu myčky, a nebo je to buřt a maximálně budu tratit při oplachu nádobí teplou vodou z bojleru, místo studenou?
Děkuji předem za hojné odpovědi ;-).

Díky, takže je to tak nějak, jak jsem si to představoval… uvidíme, myčka má čas ještě cca měsíc do pořízení, tak se snad podaří vybrat;-). Na druhou stranu si myslím, že je i (v důsledku) levnější odebírat předehřátou vodu z bojleru, než každé mytí ohřívat v myčce (zejména vysokoteplotní programy), a díky tomu se snad i zkrátí doba mytí, takže i (potenciální) úspora času…

Téhle odpovědi jsem se trošku bál:-(. Jsa z podstaty líný tvor, moc v tom nechci šťourat (když už to konečně nekape), ale asi se tedy překonám, a jdu na to (on ten rozdíl v úspoře za ohřev asi nebude tak markantní, ale rozhodně to bude méně, než náklady za servis :-/).
Tak díky, jdu na to;-).

Mno tak úplně jedno mu to není, protože se samozřejmě zasolený roztok chová jinak za studena a jinak zatepla. Já jsem při svých radách vycházel z prostého faktu, že moje myčka umožňuje připojení na teplou vodu - z hlavy si ale nepamatuju, kolik stupňů je maximum a proto jsem výslovně upozornil na to, že je třeba porovnat teplotní údaj z manuálu s teplotou vody z bojleru.