Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sklo na lepidlo, silikon?

zdravim, nedávno se mi rozbila tahle krásná fajfka a to tak, že se mi odloupla jedna ta modrá lopatka z mlýnku při neopatrnym čistění. Zůstala tam po ní i malá drážka a už sem si sehnal i dost dlouhou pinzetu, ve které bych lopatku dostal na místo. Bohužel nevim, čim to tam nalepit, přemejšlel sem kapku silikonu nebo nějáký lepidlo na sklo (mlýnek je napůl ponořenej ve vodě).

fotka: nmgx59j

Předem díky.

Samotnej kyanoakrylat je tak neskodnej, ze se s nim lepi tkane, kdyz se chirugum nechce vysivat(ok, to sem pretap, ma to nejaky indikace a nejaky kontraindikace, ale to je vedlejsi). Vterinak z tuby z baumaxu bych k lepeni rozskebenyho palce asi nepouzil(nikdy nerikej nikdy), ale jinak bych se jeho toxicity nebal.
Spis jak pise prasak - nebude to drzet.

V drogerii se dají koupit rychlá dvousložková lepidla, která jsou čirá a na skle nejsou vůbec vidět.
Například Alteco F-05 CLEAR epoxy adhesive.
Přídržnou pevnost dosahuje už za asi pět minut, plnou pevnost po několika hodinách.
Namíchal bych lepidlo,nanesl malé množství na obě styčné plochy. Vyčkal bych, až lepidlo začne gelovatět (kontrolovat na zbytku lepidla). V tu chvíli, kdy lepidlo začíná gelovatět, bych přitiskl díly k sobě. I ve fázi kdy lepidlo právě začíná tuhnout přilne k sobě.
Zímto postupem získáme velmi krátkou dobu, kdy je potřeba díly udržet u sebe,pro malý lehký díl několik sekund. Potom nechat epoxid vytvrdit.