Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hromosvod - kolik svodů?

Prosím o radu, zda stačí na jednopodlažní RD dva svody hromosvodu.
Půdorys domu je cca 8,5x10,5m.
RD má sedlovou střechu, délka hřebene je 9,8 m a délka krokví je 6,4 m, sklon 15°,
krytina-plechové šablony satjam.
Na svody mám z páskového zemniče vyvedeny v protilehlých rozích dva vývody z pozinkované kulatiny,
myslíte, že 2 svody stačí?
(Jak vysoké by měly být jímače, při tak malém spádu střechy 15°?)

Ahoj,
prave na jar som to riešil. Po porade s odborníkom som dal dva zvody do protiľahlých rohov. Treba ale osloviť odborníka on berie do úvahy aj okolité budovy a iné stavby. Samozrejme odpor v zemi nesmie byť väčší ako 10 ohmov, aspoň na SK to tak je

Hromosvod je docela magie, ostatne je to vyhrazene zarizeni a mel by ho delat clovek s patricnym opravnenim. A taky musi mit nakonec revizi.
Ja bych zvolil metodu valici koule - barak se "ovali" virtualni kouli o prumeru 40m a jimace se nasazi tak, aby se koule nikde nedotkla baraku - pri tomhle sklonu strechy to vyjde na urcite tri rady jimacu, mozna i na 5. A bacha na takovy detaily jako vyvedeni svodu na strechu.