Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mohu použít Latex

Dobrý den, prosím o radu. Rád byc využil barvu. Mám doma kbelík Latex bílí univerzální HET. Mohu tím natřít venkovní lavici z masivu(dřeva)? Kdybych chtěl nahodit nějaký odstín co tam mohu přílít za barvu?

Latex neni uplne spatnej, ale na drevenej masiv se uplne nehodi. Neni tak moc pruznej, jako drevo pracuje, takze casem na nem budou praskliny. Ale nejakou dobu vydrzi, to zase jo.
Tonovatelnej je vsema beznema tonovacima barvama, ale je hodne bilej, takze spotreba tonovaci barvy je pro sytejsi odstiny nemala.

Děkuji, v zimě v létě venku nevydrží asi moc žádnej nátěr nebo jo? Je to dost tmelené a žádné krásné dřevo to bych asi volil nějaké moření, lak . Tak když to 2 až 3 roky vydrží bez loupaní atd. budu spokojenej. Jinak mohu použít i tonovačku do Primalexu?