Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako opraviť starú omietku na kamennej budove

Ahoj,

mám starú 80-ročnú hospodársku budovu postavenú z kameňa. Miestami omietka opadáva, niekde ale drží. Nie je to nijako rovné (a ani pôvodne nebolo). Omietnutá plocha má cca 40m2.

Potrebujem to opraviť čo najlacnejšie, tak aby nebolo vidno diery a vyzeralo to trochu normálne.

Uvažujem, že oklepem miesta čo nedržia, vyspravím a potom spravím taký jemný nástrek z cementu a piesku (mám asi kubík žltého piesku k dispozícii), aby sa opticky stratili nerovnosti a bolo to trochu drsnejšie.

Druhá možnosť je vyspraviť to a dať nejakú lacnú sieťku a lepidlo na to, to by už isto nepadalo ďalej.

Otázka je, ako potom spraviť povrchovú úpravu, možno tiež ten cementový nástrek s pieskom namiešať, ale neviem, či by to držalo.

A čím to farbiť potom? Pôvodne to bolo maľované vápnom, to by som už ale nechcel.

Rozhoduje čo najmenšia pracnosť a cena.

Budem vďačný za každý nápad.

cementem to ucpeš, to fungovat nebude. Jeden takový umělec nám podobným postupem kdysi poškodil kamenné předsklepí.

Já hlasuju za starou technologii, ta je prověřená. Problém kamenných staveb je ten, že nejsou rovné, tj. je velká spotřeba materiálu, který navíc špatně drží (kvůli větším tloušťkám).