Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osetreni stare betonove terasy

Dobry den,

prosim o radu, jak co nejlepe osetrit starou betonovou terasu. Jedna se asi o 30 m2, ktera vede vedle domu a je bez ostreseni. Beton je nekdy z 60. let a zacinaji se objevovat prasklinky. Odstranili jsme mech a zvazujeme, jak nejlepe tuto betonovou terasu osetrit, aby osetreni bylo odolne slunci, vode a hlavne mrazu. Vim, ze se drive pouzival asfalt, ale nejsem v teto problematice kovana a mozna je neco lepsiho a trvanlivejsiho na trhu. Dekuji za jakoukoli radu.

Suchý, očistený od prachu cementový poter (beton) je nutné napenetrovať nasiakavým podkladovým materiálom a po zaschnutí natrieť dvojzložkovým, epoxidovým, samonivelačným náterom.

Z úsporných dôvodov sa dá použiť asfaltový penetračný náter (Alp). 10l bandaska stojí cca 600.-Kč. Náter sa zopakuje 2x pri teplote 26°C a viac (v lete). Nevýhoda, dlho zasychá než sa odparia riedidlá.

Počítam, že terasa nie nie namáhaná nárazmi kovovým alebo stavebným materiálom apod.