Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drenazovat podklad pod terasu pri dome?

Takze dalsia otazka ohladom terasy. Terasa 3x11m, ohranicena dt profilmy (salovacky). Dnu zatial stavebny bordel, chystam sa to dosypat strkom (20-30cm), dalej geotex, na to rost pod terasu a na to drevo, sibirsky smrekovc (modrin v CR).
Otazka znie, co s vodou, ktora prepadne cez terasu (polovicka bude nekryta), prejde cez geotex a zacne vsiakat strkom do zeme. Je to problem pre dom?
Riesenia su dve, co ma napadli, do strku natiahnut drenaznu hadicu a vyviest ju von z terasy alebo druha moznost, pod drevo dat OSB dosky natrete vodeodpudivym materialom (smola a pod) a vyspadovane smerom von z terasy nad urovnou okrajovych profilov. Na to male hranoly na rost (aby dosky nesli priamo na OSB) a na to uz samotnu podlahu z dosiek.
OSB by v tomto pripade nahradzali podkladovy vyspadovany betom smerom od domu.
Vacsinou co som videl navody tak nikto vodu pod terasou nijako extra neriesil.

glegu, asi myslíte dírovanou drenážní trubku na melioraci pozemku,
Vezměte soi metr na zkoušku apomalu do trubky lijte vodu. Proteče Vám až na konec? Nikoliv, dírkymi proteče pod trubku.
Už víte co Vám chci sdělit?

Voda se vsákne do země, pokud má barák hydroizolaci, nic se neděje..