Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosba o radu jakou parabolu a LNB?

dobrý den

byl by zde někdo ochoten se podivat na 2 stranky a pomohl mi vybrat parabolu LNB konvertor?
bydlim na vesnici, směrem na družici žadne překažky,stromy,....nic. LNB na 2 přijimače ale jednu družici

LNB - ktery z těchto konvertoru by ste brali? ten nejdražší? divam se na ten posledni, kde šum je pouze 0,1dB (ma to vliv?), ale i ten prvni se mi libi

parabola - jakou velikost vybirat? 80 stačí? naši maji od digi a maji parabolu 73 a hraje dobře. Nevím ale co je to třeba offsetová parabola? kterou byste vybrali z tady těch (8) nebo z tady těch (6)

děkuji za pomoc

offsetova parabola je takmer zvislo a LNB je potom na spodnej strane. Normalna parabola je namierenea stredom na druzicu a LNB je tym padom v strede. Offsetova je lepsia napr. lebo sa na nej nedrzi sneh v zime a LNB nezavadzia v ceste signalu.

LNB cim nizsi sum tym lepsi signal.

80cm by mala stacit v CR/SR, ono to zavisi samozrejme od druzice ktoru chces chytat a od sily jej signalu.

P.S. konkretne znacky ti neporadim ptz nemam prehlad o kvalite tych dnesnych znaciek. parabolu by som ja osobne asi bral hlinikovu (Al) nech mi to po X rokoch nahodou nehrdzavie alebo co :)