Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lepení elektroinstalačních lišt na kabely

Dobrý den,
již několik dní řeším přidělání lišt ke zdi, do které nelze vrtat(je to jen omítka+zateplení, bohužel)...
Někde na fóru jsem se dočetl, že jsou na to super hřebíky v pásce:

http://www.hasoft.cz/lepici-pasky/lepi-oboustranne /lepidlo-v-pasce.php

Při prvním pokusu, ač jsem to čekal, lišta nedržela, protože šla dolů barva zdi...ok...druhý pokus a lišty stále nedrží...

Před druhým pokusem jsem podklad zbrousil...možná to nestačí, protože uvádí v návodu že podklad kam se má lepit má být, cituji:" LEPIDLO V PÁSCE musí být lepen na suchý podklad, zbavený nečistot, prachu, tuků a olejů."

Tohle dělám poprvé, mohl by mi někdo poradit, jestli dělám něco špatně?

Hřebíky si všude chválí a fakt to lepí jako čert, bohužel s tím drží všechno kromě toho co zrovna potřebuji...

Díky za každou radu.

Ještě jednou opakuji, vrtat zde nemohu, je to prakticky nahozený polystyren.

Například lišty 17 x 17 polyprofil s lepicí páskou jdou lepit na vnitřní hladký povrch, například na umakart, na plovoucí podlahu a podobné. Na malbu na omítku někde drží a někde se i s malbou sloupne, záleží na druhu a soudržnosti malby.

Možná varianta je koupit normální lišty bez lepicí pásky a k tomu samostatnou kobercovou oboustrannou pásku, ale problém je, že lepí jak blázen na všechno, i na nůžky, když si chcete třeba z 5 cm široké ustřihnout užší pásek, třeba 17 mm. Přilepí se na nůžky, na lámací nůž, na cokoliv.

Extra silně lepicí odboustranná páska 5 cm, dlouhá 10 m je asi za stovku, pětimetrová asi za sedmdesát peněz a kdyby se to podařilo nařezat na podélné pásky, vyšlo by to levněji. Případně se dá samozřejmě koupit i užší oboustranná lepicí páska. Tahle drží jako čert na ocelovém futru, na betonové podlaze, na lakovaných dřevěných palubkách na stěně i na hladké betonové zdi ve sklepě. A samozřejmě také na lištách.