Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odstraneni barvy

Zdravim,
cim nejlip odstranit ucinne barevny lak z hliniku?

Nemuzu ho poskrabat, cimz odpadaji veci typu brusnych papiru a vse na bazi odbrouseni.

Korfilak je bezpredmetny, jen dela cerne fleky ktere jsou taky nezadouci.

Namaceni do kyseliny nelze kvuli tonu ze to zreaguje a zcerna.

Nejucinejsi byl zatim aceton, ktery po vetsim usily barvu ostrani ale ihned zaschne a zustavaji oranzove mapy. ktere taky nejsou zadouci.

Nemate nekdo nejakej figl?

dik za radu.

Má to název Odstraňovač starých nátěrů. Zajdi do prodejny s barvama a lakama, tam ti to prodají v plechovce. Je v tom hlavně aceton, ale je to husté, a nevysychá to, takže se to natře, nechá chvíli působit a pak se to utře hadrem i se starým lakem.

A proč? Je to nato určené. Starý lak asi nic jiného než aceton nedokáže rozpustit. Jedině že by něco dělal tomu hliníku, ale to pochybuju. Jestli si už zkoušel aceton, a hliníku to neublížilo, tak bych se nebál ani tohohle. Tohle je vlastně aceton rozpuštěný v něčem, co zabrání rychlému vysychání, takže může působit dlouho.