Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Latě z jakého materiálu na zahradní dekorace?

Ahoj,

chtěl bych si k zahradní chatce vytvořit dekoraci - něco jako je na tomto obrázku: HVk.JPG
Nebude na tom nic zavěšeno, bude to prostě jen dekorace, ani pršet by na to nemělo (ovšem nemůžu při nějakém extrémním úhlu deště vyloučit - to snad ale posichruju nátěrem).

Otázka zní: z jakého materiálu pořídit latě na zhotovení takové dekorace? Než doporučíte nějaký exotický matroš, berte prosím v potaz, že by latě z tohoto materiálu měly být u nás snadno sehnatelné (nechci pro to jezdit do Číny :) a snad ani ne moc drahé.

V tom zmíněném odkazu používají koukám smrk a ten se dá koukám sehnat snadno - takže ten by vyhovoval? Prosím omluvte můj laický dotaz, nejsem žádný kutil, ale toto bych si rád vyrobil.

Zároveň bych uvítal nějaké doporučení, čím ty latě slepit.

Díky předem

Smrk vyhovi v pohode , borovice je o neco lepsi. Dat bochemit a lak, par let to vydrzi. Lepim polyurethanovym lepidlem, co mirne napenuje, ale tohle bych spis zezadu heftnul vrutem do predvrtany dirky a hotovo. Kdybych byl jeste o neco linejsi, sikovne dlouhej hrebik ci pri extremni lenosti a vybaveni sponka by to taky vyresila.

Já bych se řídil tím, co roste v okolí - proč tahat do zahrady třeba mahagon, když je za chatou borový les?
Dle mého soudu tedy prohlédnout okolí a kterou dřevinu najdete nejčastěji, tu na pile chtějte. Buď se spokojíte s odřezky, případně s proložkami, nebo si nechte nabídnout střešní latě. Ty běžně stojí od 10kč/m, tak si předem rozmyslete, kolik metrů budete potřebovat.