Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dřevěný trám vedle krbových kamen - co s tím?

Dobrý den,
nemáte někdo zkušenost, jak zabezpečit dřevěný trám, vedle kterého stojí krbová kamna, proti požáru?
Vzdálenost mezi kamny a trámem je pouze cca 15 cm.
Existuje nějaký nátěr, nebo bude nutné trám zaclonit plechem, či nějakým obkladem? (z estetického hlediska upřednostňuji nátěr)

Díky, Gába.

A jsou to kamna sálavá , nebo teplovzdušná? Pokud by byla sálavá , tak by byla potřeba zabrana. Pokud teplovzdušná , tak ty už na sobě mají boční plech, který záři z kamen cloní.Mezi kamny a tím plechem proudí vzduch , který se ohřívá .
Řešením by taky bylo koupit taky dvě kolena 45°a ty dát na horu na kouřovod a posunete tak celá kamna doleva

Ještě to opravím :-) . Stačilo by jedno koleno 45°. Natočíte to horní koleno co vede do komína pod uhlem 45°a dáte tam to jedno 45°a tím srovnáte kouřovod do roviny. Odkloníte tak kamna více doleva.Čím dáte to koleno níž , tím prodloužíte vedení pod uhlem 45°a zaroven více odsouváte kamna doleva.