Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bojler OKC 160 nehřeje

Dobrý den.

Vlastním kombinovaný bojlér OKC 160(Dražice). Koncem zimy jsem zjistil, že bojlér málo ohřívá na el. proud. Přikládal jsem to zanešení bojleru po 8 letech provozu. Bojler jsem rozdělal, kalu bylo úplně nepatrné množství, dal jsem nové topné těleso, anodovou tyč a těsnění(koupené u výrobce). Bojler ale stále ohřívá málo, mám ho "naplno" a voda je akorát vlažná.

Má na intenzitu ohřevu vliv pozice umístění "snímačů" nebo je vadný termostat?

Kachlík - výborný úsudek. Bať, bať, bývá to tak.

Nemusíte hned koukat na termostat, stačí se podívat na doutnavku (indikátor) zapnutí bojleru (pokud je na noční proud, tak podle nastavení běhá částečně i ve dne), nebo ještě lépe na elektroměr, kde vidíte, jestli v době, kdy má hřát opravdu hřeje a kolik času a kolik kWh odebral(což se dá zjistit podle kWh). A podle kWh se dá usoudit, jaký měl bojler příkon a kolik tepla tedy vyprodukoval (a pak usuzovat, jestli se to někam neztratilo).