Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Snížení hlasitosti reproduktoru

Ahoj, doma máme tzv. elektrického vrátného (zvonek, telefon) ale mám problém - potřebuji snížit hlasitost vyzvánění když někdo zvoní - ten telefon strašně řve...

Napadají mě dvě možnosti jak to řešit:

1) metoda, kdy nepřijdu o záruku, ale nic moc řešení -> rozdělat telefon a reproduktor něčím obalit
2) asi lepší řešení, ale přijdu o zaruku (což by tak nevadilo), ale nevím zda to bude fungovat -> dát před reproduktor nějaký rezistor (nevím hodnotu)

Co myslíte - jak to řešit? Fungovala by metoda s rezistorem máte odhad jakou hodnotu rezistoru zvolit Plné napětí je asi (viz. návod níže) 9 V?

díky.

P.S.: Jde o tento systém: 4n

Hups, tak nastal problém - rozebral jsem telefon a reproduktor nikde...tak kolega zazvonil a začalo řvát sluchátko - není tam žádný zvláštní reproduktor - je to ten který se strká k uchu...Tak co teď?

Na tišťáku je takový zvláštní trimer se značkou vlnovky, ale nic to nedělá...