Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Osadenie okapoveho systemu

Kedze som antinaladeny na staveben firmy a remeselnikov chcem pokracovat vo svojpomocnej praci a osadil si okapy a zlaby na dome sam.
Rad by som vsak dopredu skonzultoval par veci.
1. Material, aky? Pozink asi najlacnejsi, ale treba natierat, co plastove, respektive potiahnute plastom? Hlinik je uz asi kvoli cene mimo vyber.
2. Ake okapy? Lisia sa ponuky jednotlivych firiem/systemov az tak vyrazne v cenach, pripadne, co sa tyka narocnosti na montaz?
3. Je nieco naco si treba dat pozor okrem spravneho spadu?

1) to Vám nikdo neporadí, páč si musíte rozhodnou sám. Pozink a natírat, nebo již natřené (žárově), Hliník určitě ne..
2)Montáž je jednoduch, pro toho, kdo to dělal. Napoprvé to nezvládnete, nebo to bude křivé..(ale voda odteče..)
3)správně umístit držáky okapů.

Mám plast od Marley, DYI to vyjde dráž, než titanzinek od profíků. Pokud nemá háky v předepsaných vzdálenostech, tak se mírně kroutí. Tím myslím umístění háků na krokvích - cca metr. Naprosto bezúdržbová skládačka, nejstarší části jsme po cca 10 letech rozebírali a použili jinde.
Titanzinek mi dělali klempíři, jeden tým dorazil příští týden po dvou měsících, což je při práci na sousedově pozemku opravdu pitomé. Ale svod perfektní.
Druhý tým se třikrát zeptal, jak byl předchozí okap spádovaný a nakonec mají vrabci téměř celoroční koupadlo a při průtrži mi tam přetéká voda vrchem. Na druhé straně domu nevyřezali do latí drážku, takže byla každá třetí taška zvednutá. Když se mi to nelíbilo, hrozně se divili. Nakonec podložili zbývající tašky prkénky.
Asi nikdo se nebude divit, že poslední okap jsem si zase dělal svépomocí z plastu, jen se mi podařilo koupit použité za pakatel. Pro srovnání - hák titanzinek - 60,-, hák pro Marley 200,-
Doporučuji háky šroubovat, při tahání hřebíků se mohou zohýbat a poškrábat.