Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nastavení paraboly s multimetrem

Dobrý den všem,
budu umísťovat parabolu satelitu v místě, kde ještě nemám el. přípojku. Mohu zjistit pomocí multimetru, že jsem chytil satelit? Jestliže připojím kabel k satelitu normálně a DRUHÝ KONEC MÍSTO DO SET TO BOXU spojím s měřákem, mohu tímto způsobem nastavit směr antény? Děkuji moc.

Podle formulace dotazu soudim, ze dotycny bude mit problemy s nastavenim paraboly i v pripade dostupne el.energie.
Takze zavolat technika, ten vam parabolu nastavi i s merakem na baterie, el.pripojku nebude potrebovat.
Nebo mnoho satelitnich prijimacu a nektere mensi televizory/monitory pracuji i na 12V, takze autobaterie.

Ako bolo povedane, parabola sa dnes nastavuje specialnym merakom, ktoreho cena je vsak taka, ze sa neoplati kupit ho na osobne pouzitie.
Takze zavolat technika a za par stoviek mate parabalu do par minut nastavenu a zaretovane.
Druha moznost je pockat na satelit a kricat si so susedom, dopravaaaa...esteee...dolavaaa...to je moooc, co nepocujes...kusok doprava....zase moc....pockaj uz maaam...(a po pol hodine zistite, ze ste na 19.2 a zacinate znovu;o))).

Urcie je, kupim si komplet za 3-4k a k tomu merak za 9k na to, aby som si raz nastavil parabolu.
Meraky su samozrejme aj lacnejse ako vyssie spominany, ale na jednorazove pouzitie to stale neni.
Dokonca ani ked ponastavujem za stovku par susedov naokolo to este neni. Proste zaplatit si technika je jedine spravne riesenie.

Ja som to kedysi riesil tak, ze moj prijmac mal vystup napatia podla sily signalu, a ten som si dotiahol dratom k parabole a mal som tam multimeter :)
Dnesne prijmace to uz vacsinou nemaju (a kto by tahal kabel na strechu) takze da sa to aj tak ze niekto schopny stoji u prijmaca s mobilom v ruke a hovori do mobilu silu signalu :)