Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křovinořez - jaký průřez struny.

Občas používám na zahradě křovinořez. Po zkušenostech s křovinořezem HECHT od firmy WERCO si jej půjčuji od zahrádkářů (značka Oleo Mac). Zatím jsem používal struny s kruhovým průřezem, ale dělají se i třeba hranaté nebo hvězdicové. Ptal jsem se v prodejně zahradního nářadí, jestli je v tom nějaký podstatný rozdíl, ale prodavač na mne dělal dojem, že asi neví co po něm chci. Máte někdo zkušenost s používáním hranatých strun, myslíte, že až si zase budu křovinořez půjčovat, že se mi vyplatí koupit si vlastní hranatou strunu?

U struny spíše záleží na výkonu křoviňáků.Už jsem vyzkoušel snad vše co prodávají ,mimo ocelových lanek a v podstatě je to jen o tom kolik chcete utratit.Nejvíce při sečení píská hvězdička a tak to zní jako ,že je nejlepší.Stejný trik jako u vysavačů.Dobrý je skladovat strunu ve vodě.Líp klouže nebo jak to nazvat. I Stihl to doporučuje.Ale každý jsme jiný a stále hledáme.