Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elmet D2000 - zesilovač - závada ve zdroji

dobrý den, mám pod rukama zesilovač Elmet D2000 a už si nevím rady, vyhazuje jistič, mám ho teď zapojený přes žárovku, závada je nejspíš ve zdroji, pokud odpojím propoj mezi můstkama na zdroj tak zesilovač jede, resp. ovládací obvody co sou napájené nízkým napětím, kde může být chyba ve zdroji kde prakticky nic není? filtrační kondy, jeden malý svitkový 1u a nějaký ochanný odpor 30R + relátko které je ale ovládané těma myslím 24V a připojuje zátěž. Předem děkuji za tipy které by mě mohli dovézt ke kýženému výsledku :)
MArtin

ja som sice vobec nepochopil to

pokud odpojím propoj mezi můstkama na zdroj tak zesilovač jede,

ale chyba moze byt napr. prerazene vinutie trafa, ci uz primar alebo mozno aj sekundar (to by ale nevyhadzoval istic, takze asi primar), pripadne moze byt aj prerazeny nejaky kondenzator na primarnej strane apod. To sa podla mna musi dat najst aj ohmmetrom, aj ked teda nie uplne vzdy.

Ten zesilovač sice neznám, ale co jsem našel na netu, tak je to "dělo" s výkonem až 2600W. Jaké je tam trafo? Jediné co usuzuji, že by se tam vešlo, je mohutný plochý toroid. Je možné, že při zapnutí tak velké trafo vyvolá tak velký nárazový proud a ještě k tomu nabíjení kondenzátorů, že běžný jistič náraz neustojí. Pokud tam není nějak ošetřen pozvolný náběh, tak takový zesilovač potřebuje pojistky jak svářečka. Není závada pouze v tomto?

Ne protože záávadě předcházelo vyhození pomalého jističe 64A na celém okruhu zesilovačů. Přesně tak, veliký mohutný toroid. Od zásuvky až po oddělené usměrńovací můstky problém není stejně tak na koncích problém taky nebude, po jejich odpojení to vyhazuje pořád. Takže závada je určitě ve zdroji ve kterém mimo kondenzátory, jeden ochranný odpor a malý kondenzátor 1u není nic. zkusím jestli není švihlý některý z těch filtračních kondů. Jedinná větev 24V pro ovládání je v pořádku pro oba konce.