Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Brikety ci drevo

zdravim, poradte chceme kupit nejaku pec na chalupu ta co bola predtým sa rozpadla ale rozhodovanie je aku ??? ci na drevo alebo na brikety. mate skusenosti ako je to s vykurovanim priketami???

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Jestli tomu dobře rozumím, vybíráte kamna kachle na vytápění příp. vaření nebo i na pečení? Pokud je… nový
jan M 16.05.2014 22:47
jan M
Hn. uh. brikety se klasicky přikládají až vyhoří na žhavé přivřete přívody prim. vzduchu na min. dos… nový
jan M 16.05.2014 22:56
jan M
Hn. uhelné brikety a zejména hn. uhlí, při pořízení vhodných kamen odvozených od kamen klasických os… nový
jan M 16.05.2014 23:06
jan M
V této odpovědi píše autor o šachtových násypných kamnech na hnědé uhlí.Píše,že se vyrábějí-nevíte n… nový
oldo 01.01.2019 00:15
oldo
Tento typ,a jim podobné ? https://krbova-kamna.heureka.cz/wamsler-kamino-of-804-nostalgia/ nový
E250TD 01.01.2019 09:05
E250TD
16.05.2014 22:32 poslední
Kurt 01.01.2019 11:25
Kurt

Jestli tomu dobře rozumím, vybíráte kamna kachle na vytápění příp. vaření nebo i na pečení? Pokud jen
na vytápění příp. vaření, pak z vlastní zkušenosti mohu doporučit univerzální kamna se šachtou na uhlí dřevo i brikety.Umí všechna paliva, jejich výhodou jsou minimální nároky na obsluhu a údržbu, mnohahodinová výhřevnost , nekouřivost, pohodlná obsluha a čistota v interiéru při užití uhelných paliv.:-)

Hn. uh. brikety se klasicky přikládají až vyhoří na žhavé přivřete přívody prim. vzduchu na min. dosáhnete dle množství briket až 10h pasívního sálání bez přikládání, druhý den vhodíte žhavé do popele proroštujete přidáte vzduch a můžete pokračovat, platí pro uh. brikety.
Hn. uhlí ořech 1 vsypete shora zapálíte necháte rozhořet seřídíte, dosáhnete celkové výhřevnosti 10-20h dle typu kamen množství uhlí a způsobu nastavení klapek a vyjma krátkého rozhoření bez kouře z komína, přikládat se nemusí.
Podmínkou je, aby kamna měla šachtu a přívod primárního a sekundárního vzduchu, dnes se některé tyto typy odvozené od klasických uhelných kamen vyrábí i se sklem,důležité je stanovit si potřebný výkon. V případě pořízení kamen na dřevo s dlouhou periodou přikládání je třeba sáhnout podstatně hlouběji do kapsy.

Hn. uhelné brikety a zejména hn. uhlí, při pořízení vhodných kamen odvozených od kamen klasických osobně pokládám za levné a špičkové řešení. A proč? Nekouřivost, bezobslužnost, mnohahodinová výhřevnost,čistota v domácnosti (odpadá přikládání) spolehlivost atd.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru