Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kotvení madla ve sprchovém koutě

Zdravíčko, mohl by mi prosím někdo poradit jak upevnit madlo ve sprcháči? Je nerezové, zeď cihlová a šrouby budou vidět. Něco takové http://www.ortoservis.cz/pages/koupelnova_toaletni _madla/images/madla/madlo-rovne-nerez-nig.jpg

Jak to řešit? Chemická kotva a nějaký nerez šroub? Nebo třeba imbusovaný šroub s hmoždinkou? nebo kombi šroub do hmoždinky a na to kloboukovou matičku? Klasická hmoždinka a klasický vrut? Madlo bude sloužit pro bezpečnost při výstupu ze sprchy a bude ho používat cca. 90ti kilový člověk. Nikdo se na tom samozřejmě nebude věšet, ale asi by to mělo něco vydržet...

Děkuji Vám předem za rady.

jestli ta cihla je plná (není to porotherm nebo tak) tak stačí dle mě klasická hmoždinka, a jak jich tam daš celkem 4-6 tak emá šanci vyrvat:-) Dle popisu sem pochopil že to bude ve sprše, takže na kachličkách.....nebo zkusit něco jako Pattex FIX Extreme Total, a taky není šance.......
muj nazor

Ano ve sprše na kachličkách. No já nevím jak poznám jestli je plná nebo ne. Když jsem ale montoval poličku teď nedávno tak mi nepřišlo, že bych měl nějaký problém nebo větší odpor vyvrtat díry, takže bych si možná i myslel že plná není. Ruku do ohně za to nedám

Zdravím, plnost cihel se pozná podle toho, že při vrtání je vždy určitou dobu klid a pak najednou vrták projede do cihly, pak zase nic a pak zase projede hlouběji. Ovšem za předpokladu, že vrtáte bez extrémního příklepu.:-) Jinak taky to lze poznat dle střípků cihly či pohledem do otvoru.:-)

jestli máš dutou cihlu a natloukáš tam klasické hmoždinky, se může stát (dle mého na 90%) že se to přetočí a nebude držet. Takže nejdříve zjistit co je za cihla. Anebo kdo to kdy stavěl asi? do škvíry také stačí klasik hmoždinka, ale raději hranatá než kulata

6x nerez vrut s půlkulatou hlavou 5x25mm + hmoždinka

Ale no tak. 25mm délky to je málo.
Jak už píší kolezi, hmoždinku podle typu cihel a délku šroubu bych dal kolem 60mm.
Pozor však, nevede li v místě madla kabel nebo voda.
A domněnka, že se o to nebude nikdo moc opírat? Když podjede noha 90 kg osobě, tak to madlo koupí docela ránu a musí to udržet.