Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem díra mezi SDK a trámem - čím vyplnit?

zdravím, dělám sadroš kolem dřevěných trámu a stojek a vzpěr, které jsou viditelné. Ale ten sadroš není na mm přesně k trámu, je tam třeba i někde 1cm-2 díra. čím to vyplnit abych to pak přesadroval až k trámu? napadlo mě tam fouknout nizkoexpanzní pěnu, ta stvrdne, oříznou a přesadrovat......může byt tohleto řešení? nebo existuje něco jednodužšího?

díky

Mřížka nebo skelná bandáž.
Krepovka, to také, ale oddělí to dva různé materiály. Když ji tam nedáte, může spoj prasknout i přes bandáž mezi koncem sádry a tmelem. I když uznávám, při správně aplikované bandáži riziko prasknutí je malé. A pokud není trám hladký, ze štěrbin se tmel blbě dostává. Jinak na to oddělení ( i sádra - zeď ) existuje spešl páska, ale kvůli ceně se používá jen v Německu, zde jsem ji viděl jen jednou, když se objednala, skladem nebývá.

Dobrý den Radku, mohla bych se k tomuto tématu ještě zeptat jak postupovat např.na stropě, kde končí sloupy, sedla, nebo šikmé pásky a díry mezi nimi a sádrokartonem jsou ještě mnohem větší-místy okolo 6cm? (sádrokartony jsou již hotové-zaklopené a zbyly mi pouze díry)
Děkuji, Gába.

Dobrý den, přikládám fotky.
Napadlo mě vyplnit díry montážní pěnou, potom oříznout a přesádrovat s takovou samolepicí mřížkovou lepicí páskou (používanou na spoje sádrokartonů), aby se udělala trochu rovina a znova přesádrovat finishovou sádrou na sádrokartony a zbrousit, ale nevím, jestli to bude takto fungovat...:-)

Dobrý den, pokud to dělala nějaká firma, tak je to jednoznačně na reklamaci. Pokud dobře vidím, tak je tam parozábrana která není dotažena a přilepena k trámu. takže nefunkční a zbytečně vyhozené peníze.( nedělám si iluzi, jak to bude provedené jinde a slepené. )Pokud to už takto chcete nechat, lze použít pěnu, bandáž, poté tmel a nakonec finisch. Nedávat pouze finisch, ten se aplikuje jen v tenké vrstvě. Lze dát i pouze tmel, pokud ho nenecháte úplně uschnout, půjde i dobře brousit. Do větších děr bych vložil proužek sádry a položil na vrch stávající, přeskok vypěnit či vytmelit nebo na akryl nalepit ještě jednu sádru, nebo ho zafixoval z boku do trámu a stávající sádry. Možná to vysvětluji blbě, ale jinak to neumím.