Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl v pojistkách

Zdravím zdejší rádce .Prosím o vyjasnění rozdílu mezi pojistkou 500 ma na 240 volt a 500 ma na 5 kilo volt. Jedna je za 8 kč a druhá za 198 kč ? nejsou náhodou uplně stejné?
děkuju za objasnění. jouza 1.

Bylo by dobré dát sem obrázek nebo odkaz. Pochybuji, že jsou úplně stejné. IMHO ta pojistka na 5kV bude větší a možná z odolnějšího materiálu. Napětí 5kV se může v případě, že ta pojistka se přeruší někam dostat elektrickým obloukem snadněji než 240V.