Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplá voda 316.-Kč m3

Dobrý den měl bych dotaz přišlo mi vyúčtování energií v panelovém domě na Kladně.
Všechny položky relativně OK ale teplá voda to jsem se zděsil 316.-Kč m3 TV to mi přijde sakra dost.
Zajímalo by mě kolik by stálo kdybych ohříval vodu v el.bojleru. Kubík studené vody 108.-Kč to by snad vyšlo levněji.
Jde to spočítat ?
Vím že je to asi nesmysl ale kdyby se našel někdo šikovný kdo by to spočítal byl bych rád.
Děkuji za odpovědi a zajímali by mě vaše ceny za vodu v panelovém domě.

Díky Standa Kladno

Otazka je i to, zda ti vůbec spolecenstvi / druzstvo něco takového povoli. Myslim tim neodebirat teplou vodu. U nas to v cinzaku neslo, stejne bych platil nejakej pausal i za to ze netopim, respektive nespotrebavam teplou vodu = uplne nahovno a tak jsem si postavil dům.

V roce 2009 jsme tam v cinzaku platili 293 kc /m3 teply vody, dneska je to asi o dost vic. Monopol na teplo a teplou vodu mel tusim TECHEM z HK a ty kurvy fakt chteli 30% za naklady, ze teplo a vodu mají k dispozici a ty ji nechces ? !! 3-[
Videl jsem na vlastní oci meraky chlapa, kterej v byte celej rok nebyl, netopil, ventily na zamraz, na odečtech NULA a ucet za rok 3800 Kč .

Vecne tekla studena a rezava, ale merak se tocil za teplou, jak jinak. Je to nechutny, ale když jsme chteli prosadit svoje kotle, par jedincu to zbouralo .

Nevyšel by tedy nakonec v porovnání městská teplá voda versus bojler lépe elektrický průtokový ohřívač? Když se vezme v úvahu chladnutí nespotřebované vody, zatímco z průtokáče si člověk bere jen to, co opravdu mometnálně potřebuje? O plynu neuvažuji, ten nemám.

Fakt jo? No známá si dávala průtokovej ohřívač do koupelny na takové staré chalupě, to se mi nezdá, že by tam měli 60A jistič. A docela se mi to líbilo, že se nedělá zásoba teplé vody, která se pak třeba nespotřebuje a nezabírá bojler v koupelně míst. Sprcháč tam měli na to napojenej.

Na ohrati litru o 50 °C za minutu potrebuju 3.5kW. Kolik litru za minutu clovek potrebuje, aby se slusne osprchoval? Normovane 12. Ovsem o neco studenejsi, tak rekneme 9 ty teply. 32kW vykon. To je 3x46A... No a nejaka ta rezerva na zbytek domacnosti. O neco malo min(3x50 je normovanej) by teda stacilo, ale rozhodne ten muj propocet hodnoty hlavniho jistice neni uplne mimo.

A ne jen tobe, je to kurevsky vysoka cena, kterou jsou nuceny platit vesmes všichni, kteří mají centralni vytapeni a tim i dodavku teple vody . REALITA veškerých panelákových sidlist.

Tam kde jsem bydlel byla centalni kotelna vzdalena cca 300 m vzdušnou carou, protože rozvody v zemi pamatovali ještě Žižku když mel obe oci, straty které se nascitaly od jejich pocitadla k nasemu odectu delaly i 25 % a to vse se calovalo , protože to TECHEM absolutne nezajímalo. Realita . No a ty ztraty se pak rovnym dilem rozpocitaly mezi byty a hotovo .

V zime bylo krasne videt kudy vede teplo k nam, protože tak zelenej travnik, ikdyz všude byl snih jste nevideli ...
A stejny problémy se resily denne, proc se pretapi v kocarkarne, susarne, na chodbe, nebo proc se tam netopi vůbec....atd, atd....Zaltej barak, tam muzu nadavat jen san, na sebe. Jemi tech rukojmi velice lito